Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Więcej o przeglądach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez krzys301
    producenci maja obowiązek udostępnic taki wykaz , zgodnie z jakimiś tam wytycznymi UE o konkurencji.
    Życie pokaże .
    W tej sprawie najlepiej napisac do importera. Mam taki to a taki samochod, taki przebieg i prosze o podanie zakresu czynnosci przegladowych jakie maja byc wykonane.

    Komentarz


    • #52
      tylko że serwisowanie w czasie gwarancji poza ASO to głupota. Ciąglą niepewność , czy ASO się do czegoś nie doczepi, brak udziału w akcjach serwisowych, brak gwarancji dobrej woli (partycypacji w kosztach ) po gwarancji. Jak widać ta cała Unia Europejska to jedna wielka ściema, raj dla kombinatorów i polityków.

      Komentarz


      • #53
        dostałem info od sprzedawcy czy nie chce dokupić pakiet serwisowy Basic w cenie 890zl (•obowiązkowe przeglądy okresowe, +materiały eksploatacyjne - olej, filtry itp. takie podstawowe) - tylko to jest z limitem 4 lat lub 40tys km.... oplaca się?

        ile płaciliście za przegląd O3? w czasie gwarancji warto chyba zrobić przegląd w Skodzie...
        dostałem info od sprzedawcy ze przegląd O3 normalnie kosztuje około 1 tys zl... i ze bardzo się oplaca wziasc ten pakiet bo przeważnie przy zmiennych okresach przeglądowych QI6 to komputer pokazuje przeważnie potrzebe serwisu w okolicach 18-20tys km...

        ile płaciliście za przegląd i przy ilu tys km komp wzywal do przeglądu?
        O3 1.2 105KM 6M

        Komentarz


        • #54
          dostałem info od sprzedawcy czy nie chce dokupić pakiet serwisowy Basic w cenie 890zl (•obowiązkowe przeglądy okresowe, +materiały eksploatacyjne - olej, filtry itp. takie podstawowe) - tylko to jest z limitem 4 lat lub 40tys km.... oplaca się?
          To jest opłata raz na rok?

          Komentarz


          • #55
            wlasnie ze to jest jednoraznowa oplata 890zl za okres serwisowy do 4lat lub do 40tys km.... ale serwisowanie zgodnie z wezwaniem komputera lub co 2lata/30tys km
            O3 1.2 105KM 6M

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez oskar12345
              wlasnie ze to jest jednoraznowa oplata 890zl za okres serwisowy do 4lat lub do 40tys km.... ale serwisowanie zgodnie z wezwaniem komputera lub co 2lata/30tys km
              To w moim przypadku się to opłaca :O i chyba wezmę bo 40 tys km w 4 lata to i tak nie zrobię

              Komentarz


              • #57
                Ja jestem właśnie po pierwszym przeglądzie i kosztowało mnie to ok. 280 zł z filtrem kabinowym. Plus olej, bo kupowałem we własnym zakresie.
                Więc ten pakiet wg mnie opłacalny chyba tylko w sytuacji, jak ktoś się załapie na 2 przeglądy w jego czasie.
                Pozdro

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez lesstar
                  No dobrze, ale z zasady, jeśli auto jest na gwarancji i na tym przeglądzie po 30 tysiącach coś trzeba naprawić, to płaci się za sam przegląd czy za przegląd i naprawy? Zakładam kupienie pakietu Skoda Life Plus, więc zastanawia mnie ta kwestia.
                  Dziękuję.
                  Koszt przeglądów to będzie najmniejszy problem.

                  W dużym skrócie:

                  30kkm: 600-800 zł
                  60kkm: 1000-1200 zł
                  90kkm: 600-800 zł
                  120 kkm: 1000-1200 zł

                  Ułamki biorąc pod uwagę ile wydasz przez ten okres na paliwo i ubezpieczenie

                  [ Dodano: Wto 18 Mar, 14 22:04 ]
                  Zamieszczone przez Basik_
                  Również jestem sceptyczny co do takiej rzadkiej wymiany oleju.
                  Nic mu nie będzie.

                  W firmowym nowym Ducato wymiany są co 45-48 kkm i jeździ :wink:

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez Leniwiec
                    Ja jestem właśnie po pierwszym przeglądzie i kosztowało mnie to ok. 280 zł z filtrem kabinowym. Plus olej, bo kupowałem we własnym zakresie.
                    Więc ten pakiet wg mnie opłacalny chyba tylko w sytuacji, jak ktoś się załapie na 2 przeglądy w jego czasie.
                    ten pierwszy przegląd miałeś po ilu tys km? bo rozumie ze masz zmienny okres przeglądowy wg wskazan z komputera... trochu mnie zdziwila cena przeglądu 1 tys zl jak mi powiedzieli w skodzie skoro zaplaciles 280zl + olej.... hmmm chyba 700zl za olej nie licza w serwisie Skody...
                    O3 1.2 105KM 6M

                    Komentarz


                    • #60
                      oskar12345, zrobiłem na niecałe 26 kkm. Wg wskazań mógłbym jeszcze deczko pojeździć, ale auto kupiłem używane i chciałem zrobić wymianę oleju i przegląd wcześniej.
                      Natomiast w O3 pokazywane są dwa wskazania: czas do przeglądu i do wymiany oleju - po dłuższym czasie potrafią się dość mocno rozjeżdżać. U mnie między nimi była różnica kilku tys km.
                      Pozdro

                      Komentarz


                      • #61
                        hmmm myslalem ze ten czas do przegladu i wymiany oleju to jest to samo i jak mi wyskoczy na wyswietlaczu, ze trzeba wymienic to sie jedzie do serwisu i robia przeglad (wymiane oleju i filtra oleju - przy pierwszym serwisie - szukalem w instrukcji to nic nie ma napisane co wymieniaja po ilu tys km... szkoda ze ta informacja nie jest dostepna, ma to ktos? albo moglby ktos wrzucic ile serwis Skody skasowal po pierwszym/drugim przegladzie za poszczegolne elementy - typu olej, filtry, robocizna, itp?)
                        O3 1.2 105KM 6M

                        Komentarz


                        • #62
                          odebrałem samochód 2 tygodnie temu, a dziś dzwonili z serwisu, że SKODA wzywa na aktualizacje czegoś tam. Trochę mi się wydaje to dziwne, czy serwis nic czasem nie kręci? dostał ktoś też wezwanie?

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez Alelela
                            odebrałem samochód 2 tygodnie temu, a dziś dzwonili z serwisu, że SKODA wzywa na aktualizacje czegoś tam. Trochę mi się wydaje to dziwne, czy serwis nic czasem nie kręci? dostał ktoś też wezwanie?
                            do mnie nikt nie dzwonił
                            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • #64
                              hmm ciekawe...
                              będę musiała poczekać jeszcze tydzień aby może dostać taki telefon
                              Zamówiona (12.12.2013)
                              Zakończona produkcja (24.02.2014)
                              Odebrana (14.03.2014)
                              OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                              Moja długo wyczekiwana perła

                              Komentarz


                              • #65
                                co ciekawsze, właśnie sobie zdałem sprawę, że od odbioru minął tydzień, a nie dwa (a już taki zżyty ze skodziną

                                Tym bardziej dziwne, że po tygodniu chcą softa aktualizować...

                                Komentarz


                                • #66
                                  Ja auto mam od 7 tygodni i do mnie nikt nie dzwonił.
                                  Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                                  http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    A jak wpiszecie VIN tutaj Error 404 to coś pokazuje? Bo u mnie nie i telefonu ze Skody nie miałem.

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez mac_aaron
                                      A jak wpiszecie VIN tutaj Error 404 to coś pokazuje? Bo u mnie nie i telefonu ze Skody nie miałem.
                                      u mnie też nic nie pokazuje. Co raz bardziej zaczyna mi to śmierdzieć :/

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Dostałem pakiet Basic za 440zł bo jest teraz jakieś promo do końca marca czy coś.
                                        Ogólnie to zobaczymy jak to z tym będzie po pierwszym serwisie.
                                        Po ilu km jechać na wymianę oleju? Gość z salonu mówił ze niby nie trzeba.
                                        Jest 1.4 TSI Elegance Blue Race 18' Golus
                                        Mój błękitny Skarb!

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          U mnie też żadnych akcji przywoławczych
                                          Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez m4g
                                            Dostałem pakiet Basic za 440zł bo jest teraz jakieś promo do końca marca czy coś.
                                            Ogólnie to zobaczymy jak to z tym będzie po pierwszym serwisie.
                                            Po ilu km jechać na wymianę oleju? Gość z salonu mówił ze niby nie trzeba.
                                            440zl to warto... ja miałem oferte za 890zl to nie bralem w końcu bo to było z limitem do 40tys km... to na jedno by wyszlo jakby przed 30tys zrobil 1 raz przegląd platny...
                                            O3 1.2 105KM 6M

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Informacyjnie, tydzien temu miałem przegląd.
                                              Olej swój. Za resztę dałem 320zł razem z filtrem kabinowym.
                                              Także wydawanie 890zł na pakiet wydaje się nie mieć sensu.

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Nie chcąc czekać do pierwszej wymiany oleju 2lata/30tys km zadzwoniłem dziś do serwisu Gall ICM we Wrocławiu. Dla 1.2 TSI usługa wymiany oleju + filtr + olej = 350 pln. Ale ponieważ mam swój olej (Neste 0w40) biorę tylko usługe wymiany oleju + filtr = 115 pln. Umówiłem się na jutro
                                                JEST >>> O2FL by Lockin

                                                BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                                BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                                BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                                BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Ten olej co chcesz zalać (Neste 0w40) to spełnia normę ale dla stałego okresu międzyobsługowego, a tam masz zmienny okres QG1 (czy jakoś tak- naklejka w książce serwisowej) dopytaj czy nie ma to wpływu na gwarancję na silnik. W mojej opinii 0W40 może być za "rzadki" zbyt lejący żeby Ci nie zaczęło ubywać oleju normalnie w ten silnik idzie 5W30. Jak już chcesz zmienić olej to weź jakiś spełniający normę VW 50400
                                                  Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Nie wiem jak to jest w innych miastach, ale w Wawie w serwisie Skody trochę przeginają z cenami: za filtr oleju 70 zeta, olej Shell Helix 5W30 AV-L za litr 115 zeta :shock:. Już nawet nie pytałem o robociznę. Ten sam filtr tylko z logo Mann-Filter "dla mnie" 19,30 zł, olej celując
                                                    w dobrego Motula to max 250zł za 4 litry. Ja wiem, że oni właśnie na serwisie zarabiają ale bez przesady. Na marginesie napiszę, że w VW jest taniej jeżeli chodzi o graty. Nie dziwię się, że ludzie robią poza ASO.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X